Yarışma Kategorileri

Stay at Home!

Takım Tasarımı

Yarışmacılardan, verilen bir problemi kısıtlı malzeme ve zaman içerisinde çözmeleri, bunun yanında problemi çözmeye yarayacak bir tasarım geliştirmeleri beklenir. (Örn; bir mancınık, bir basit makine.) Başlangıç için bütün takımlara aynı materyaller verilir. Ancak yaratıcılığı kısıtlamamak için farklı materyallerin bulunduğu bir market bulunmaktadır. Takımlar marketten belirli krediler karşılığında malzeme satın alarak tasarımlarını geliştirebilirler.

Vaka Analizi

Vaka; gerçek ya da kuramsal bir iş durumunu temel alan, belli gerçekler ve verileri içeren durum çalışmasıdır. Bu çalışmadaki mevcut durumunun konumlandırılması, çeşitli çözüm önerileri üretilmesi ve eylem planlarıyla birlikte karar alınması da “Vaka Analizi” olarak adlandırılmaktadır. Yarışmacılardan, daha önceden belirlenmiş bir problemi verilen bilgiler ve kısıtlı bir zaman içerisinde somut detaylara dayalı çözüp, çözümlerini jürinin önünde sunmalar beklenir.
Vaka Analizi sonunda yarışmacılardan iyi bir takım çalışması örneği çıkarmaları beklenir. Bunun yanında analitik düşünmeleri ve kısa zamanda mantıklı çözümler üretmeleri beklenir.